Olomoucká Muzejní noc 2018

18. května 2018

Mimořádně otevřeno do 22 hodin

14:30-18:00
Kreativní dílna – Bookart, tvoření nejen pro šikovné ruce
Přijďte si vytvořit do naší knihovny krásné dekorace z vyřazených knih. Společně se pustíme do výroby zajímavých originálních bookart dekorací, které si poté můžete odnést domů a vyzdobit si jimi interiér Vašeho bytu, někoho jimi obdarovat nebo nám pomoct vyzdobit knihovnu.

17:00
Tomáš Labounek – Československé legie za první světové války
V rámci Muzejní noci se můžete těšit na besedu Tomáše Labounka, starosty Sokola Hodolany, vzdělavatele Sokolské župy a člena Československé obce legionářské. Tématem podvečerního povídání budou Československé legie za první světové války. Doporučujeme včasnou rezervaci místa k sezení.

17:00-21:00
Čítárna u kašny
Pro velký úspěch pro Vás opět připravujeme Čítárnu u kašny, kde na Vás bude čekat nespočet knih vyřazených z fondu knihovny. Ty si můžete odnést jako dárek a potěšit jimi sebe nebo své blízké.

18:00-21:00
Hledání tajuplného pokladu
Vydejte se po tajuplných šifrách na dobrodružnou cestu po knihovně na náměstí Republiky za ukrytým pokladem. Budou pro Vás připraveny zapeklité úkoly. Kdo najde tajemné znamení a objeví cestu, může si na konci výpravy odnést část knižního pokladu jako dárek.

8:00-22:00
Výstava fotografií Zbyňka Záchy po názvem: Blues – rock – jazz
Do konce června si mohou návštěvníci v prostorách hlavní budovy knihovny na náměstí Republiky prohlédnout výstavu fotografií.

Kdy: -

Kde:

Co: Výstava, Zábava, Beseda