Muzejní noc 2019

17. května 2019

Již tradičně pro Vás knihovna města Olomouce připravila v rámci Muzejní noci pestrý program, a to až do pozdních večerních hodin. Po celou dobu bude knihovna nabízet také běžné služby.

18:00-21:30
Ztratila se Žofka. Pomoz nám jí najít.

Milé děti a rodiče, vydejte se v pátek 17. května od 18.00 do 21.30 hod. v knihovně na nám. Republiky po stopě ztraceného maskota Žofky. V rámci olomoucké Muzejní noci pro Vás budou připraveny zapeklité úkoly. Komu se podaří zachránit naši Žofku, může si na konci pátrání odnést knihu jako dárek.

17:00
Josef Masničák – Hvězdná obloha

Noční obloha na většinu z nás působí tajemně, vzdáleně a přitažlivě. Přijďte si poslechnout vyprávění o nebeských objektech, souhvězdích, hvězdách a planetách, ale také o tom, jak a čím můžeme sami pozorovat úkazy na noční obloze. Do tohoto nekonečného světa tajů a záhad vás zasvětí Josef Masničák, vlastním povoláním rámař obrazů a galerista. Volný čas věnuje svým dlouhodobým koníčkům, astronomii a fotografování. V letech 1991 – 2017 působil na hvězdárně „Josefa Sienela“ v Lošově, kde spolu s dalšími členy Spolku Hvězdárna Olomouc provázel návštěvníky krásami hvězdného nebe. Vlastním nákladem vydal publikaci o své rodné vsi Mutkov – historie obce. V současné době pracuje na knize „Chatařův průvodce po Galaxii“, jež bude určena všem, kteří se chtějí jednoduchou a nenáročnou formou seznámit s děním na hvězdné obloze.

Akce se koná v Internetovém centru knihovny na nám. Republiky od 17 hodin. Vstup je zdarma, doporučujeme včasnou rezervaci místa na oddělení pro dospělé čtenáře nebo prostřednictvím mailu dospele@kmol.cz.

17:00-21:00
Čítárna u kašny

Pro velký úspěch pro Vás opět připravujeme Čítárnu u kašny, kde na Vás bude čekat nespočet knih vyřazených z fondu knihovny. Ty si můžete odnést jako dárek a potěšit jimi sebe nebo své blízké.

8:00-22:00
Výstava fotografií Michala Žíly pod názvem: (Hi)Story

Od dubna do června si můžete v prostorách hlavní budovy knihovny na náměstí Republiky prohlédnout výstavu fotografií Michala Žíly. Fotograf a člen fotoklubu DK Kroměříž se zaměřuje především na stylizovanou portrétní tvorbu, v jeho repertoáru se však objevuje i dokumentární a reportážní fotografie. Výstava je zaměřena na nezávislou volnočasovou tvorbu a obsahuje fotografie vykonstruovaných příběhů s převážně historickou tématikou. Hlavním autorovým záměrem je důraz na dějovou linku, o čemž vypovídá i příznačný název výstavy (HI)STORY.

Fotografie budou vystaveny v oddělení pro dospělé čtenáře a v Internetovém centru.

Kdy: -

Kde:

Co: Výstava, Zábava, Beseda