Fotogalerie – Noc s Andersenem 2019

Náš program byl inspirovaný 70. výročím založení nakladatelství Albatros.

Oddělení pro děti a mládež na hlavní budově

Malovali jsme mravence a nosili vajíčka do mraveniště jako Ferda Mravenec. Poslouchali jsme pohádku z knížky Já, Baryk. Podle obrázků jsme vymýšleli příběhy Harryho Pottera a nakonec jsme vyráběli vzducholoď jako hrdinové knížky Kosprd a Telecí.

Poklad byl tentokrát ukrytý v šatně a šifra, která k němu vedla dala nejednomu nocležníkovi o půlnoci zabrat.

Pobočka Brněnská

Také na Brněnské děti strávily zajímavou Noc s Andersenem. Děti se dozvěděly jak vzniká kniha, hledaly významné české památky, skládaly origami a nosily ingredience do lektvaru pro Harryho Pottera. Ráno jsme se všichni posilnili koláčky od našeho každoročního sponzora, firmy Lesaffre.

Pobočka Jungmannova

tradiční Noc s Andersenem proběhla na pobočce Jungmannova i letos. Nocovalo 13 dětí pro které byl připraven pestrý program. Nejprve se  s rodilou Ukrajinkou děti naučily některá ukrajinská slova, zahrály si  tradiční ukrajinské hry pro děti a nakonec si každý vyrobil svou panenku Motanku. Kluci vyráběli „mutanty“. Následovalo plnění úkolů, které pro ně připravily paní knihovnice.

Bez noční procházky Olomoucí si už ani nedovedeme Noc s Andersenem představit. Letos byla hodně dlouhá. Když jsme se příjemně unavení vrátili zpět do knihovny, byl  čas  na přípravu ke spaní a pohádku.


Kdy: -

Kde:

Co: Zábava