★Týden knihoven 2019

23. ročník celostátní akce vyhlášený sekcí veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků

30. září – 6. října 2019

Knihovna města Olomouce pro Vás připravila ve svých půjčovnách v ústřední budově na náměstí Republiky a na pobočkách ve městě tyto akce:

úterý 1. října – registrace nových čtenářů do konce roku 2019 zdarma


Jižní Korea
Nádherná příroda, úžasné chrámy v horách, obrovská čistá města se skvěle fungující dopravou, výborné jídlo, přátelští lidé – to vše zažijete při fotoprojekcii cestovatele Václava Arnoše, který se s Vámi podělí o zážitky z Jižní Koreje v budově na náměstí Republiky v úterý 1. října 2019 v 17 hodin.


Vzpomínky na Novou Ulici
Společně s Františkem Gračkou, autorem tradičních malovaných papírových betlémů, tvůrcem obecních znaků a velkým vyznavačem lidové kultury na Hané, zavzpomínáme v úterý 1. října 2019 od 17:15 hodin na pobočce Brněnská na Novou Ulici. Představíme dobové fotografie z archivu pana Gračky.


Dostupnost zdravotní péče
JUDr. Maxim Tomoszek, Ph.D. nás seznámí a můžeme s ním diskutovat na téma všechny typy zdravotní péče, od  hrazení léků zdravotní pojišťovnou, doplatkům a principům předepisovaných léků, až po přepravu sanitkou, lázeňskou péčí konče ve středu 2. října v 16 hodin na pobočce Neředín.


S knížkou do života
Celostátní projekt věnovaný podpoře čtenářství dětí již od narození pokračuje setkáním rodičů či prarodičů s těmi úplně malými dětmi ve středu 2. října 2019 od 10 hodin na pobočce Holice. Název „Podzimní tvoření a čtení“napovídá, že si budeme povídat o barevném podzimu. Dospělé čekají tipy na zajímavé knížky.


Čína
Do dnešní rychle se rozvíjející Číny zavítáme díky spolupráci  s Centrem na podporu integrace cizinců pro Olomoucký kraj na pobočce Jungmannova ve čtvrtek 3. října 2019 v 16:30 spolu s rodilou Číňankou.


Právo není suchopár
Knihovna spolu s neziskovou společností EuForAll, o.s. se mimo oblast umění nově zaměřuje i na historii práva. V budově na náměstí Republiky se ve čtvrtek 3. října 2019 v 16 hodin sejdeme s JUDr. Jarmilou Podivínskou a představíme si starověké pojetí práva, popovídáme si o tom, jak k právu přistupovali v Mezopotámii, Athénách a Římě. Nebudou chybět ani úsměvné případy ze soudních síní i předsíní.


Usměvavá křížovka
Přijďte si vyluštit zábavné křížovky do oddělení pro děti a mládež v týdnu od 30. září do 5. října 2019.


Pavel Machalka
Budovu na náměstí Republiky od října do prosince 2019 oživují snímky fotografií vsetínského rodáka žijícího v Přerově Pavla Machalky.


Karel Kozel
Pobočka Jungmannova nabídne až do 31. října 2019 malby oblíbených krajin a folklorních motivů či grafiky představující vzpomínky z cest absolventa katedry výtvarné výchovy FF UP v Olomouci Karla Kozla.


Martin Benčík
Na pobočce Brněnská pokračuje v říjnu 2019 výstava fotografií mladého olomouckého autora Martina Benčíka. Najdete tamfotografie katedrály Sv. Václava a dalších známých i neznámých olomouckých kostelů a bazilik. Zachytil i místa veřejnosti nepřístupná.


Kdy: 30. září 2019 08:00 - 5. října 2019 12:00

Kde: Hlavní budova, Pobočka Brněnská, Pobočka Jungmannova, Pobočka Neředín, Pobočka Holice

Co: pro děti, výstava, zábava, beseda, výtvarná dílna