UZAVŘENÍ KNIHOVNY

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady města Olomouce je knihovna včetně jejich poboček uzavřena do 26. dubna 2020.

Výpůjčky a rezervace budou automaticky prodlouženy o 56 dní.

Využijte i možnost zapůjčení e-knih.

Během uzavření knihovny můžete využít i elektronické výpůjčky přes Palmknihy (dříve E-reading) a FlexiBooks. Limit dvou knih jsme navýšili na pět.

E-knihy půjčované přes služby E-reading/Palmknihy jdou číst jen přes aplikaci eReading, kterou si musíte stáhnout do chytrého telefonu, nebo tabletu. E-knihy půjčované přes službu Flexibooks můžete číst také přes aplikaci, kterou si stáhnete např. v Google play pro chytré telefony a tablety. Na stránkách společnosti Flexibooks si můžete stáhnout navíc i program do počítače.

Tyto společnosti přes knihovny nepodporují stahování knih do čteček e-knih. K jejich čtení musíte mít tedy chytré zařízení a příslušnou aplikaci. Flexibooks nabízí převážně naučnou literaturu.

Pokud si tedy chcete půjčit e-knihy přes nás, stačí mít stáhnuté tyto aplikace, mít uživatelská konta u společností Flexibooks a Palmknihy a mít stáhnuté jejich aplikace v chytrých zařízeních.

Následně přejdete do našeho online katalogu: https://tritius.kmol.cz/, kde se přihlásíte do svého čtenářského konta. Přihlašovací údaje, jsou číslo čtenářského průkazu a heslo je Vaše rodné číslo před lomítkem ve tvaru: RRMMDD.  Příklad čtenář se narodil 22. 9. 1994, jeho heslo bude 940922.

Po přihlášení do čtenářského konta si rozkliknete nabídku „Odkazy“ (v horní modré liště našich stránek) a vyberete E-knihy. Katalog Vám vyfiltruje e-knihy, ze kterých můžete vybírat. Pro vypůjčení konkrétní knihy stiskněte tlačítko Půjčit E-knihu, odsouhlaste podmínky a stiskněte tlačítko Vyžádat si e-knihu.  Kniha by se Vám měla poté objevit v aplikaci eReading. U Flexibooks Vám přijde navíc e-mail, který potvrdíte ve Vaší e-mailové schránce a až poté se Vám kniha v aplikaci Flexibooks objeví.

E-knihy půjčované tímto způsobem jsou půjčeny na 31 dnů a u každé společnosti si můžete půjčit pět e-knih.

Do čteček e-knih můžete využít tento odkaz pro legálně dostupné e-knihy

https://search.mlp.cz/cz/davka/pop.e-knihy_volne_ke_stazeni/#/c_s_ol=espQCId-eq:pop.e-knihy_volne_ke_stazeni


Pokud jste již našimi čtenáři a chcete si zaplatit poplatek (protože Vám skončila registrace), tak můžete využít náš účet 48730811/0100 a do poznámky napsat své jméno a číslo legitimace.

Výše poplatku je stejná (dospělý 100 Kč, sleva děti, studenti do 26 let a důchodci 50 Kč)


Sledujte prosím další zprávy na vývěskách, webu a Facebooku knihovny.

RNDr. Lenka Prucková, ředitelka

Více informací na webu města Olomouce.

Kdy: 11. března 2020 00:00 - 26. dubna 2020 00:00

Kde: Hlavní budova, Pobočky knihovny

Co: upozornění