Týden knihoven 2020

24. ročník celostátní akce vyhlášený sekcí veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků

5. – 11. října 2020

Knihovna města Olomouce pro Vás připravila ve svých půjčovnách v ústřední budově na náměstí Republiky a na pobočkách ve městě tyto akce:

úterý 6. října – registrace nových čtenářů do konce roku 2020 zdarma


Filmové masky ZRUŠENO
Nikola Šrubařová nás v úterý 6. října v 17 hodin v budově na náměstí Republiky zavede do kouzelného světa maskérů filmových i nefilmových hvězd, a ukáže vše od běžného líčení po hororové masky. Budou i živé ukázky.


Legohrátky
Malí i velcí příznivci barevných kostiček jsou 6. října od 14 do 17 hodin zváni do budovy na náměstí Republiky na hravé odpoledne spojené s fenoménem LEGO.


Tajemné kruhy v obilí ZRUŠENO
Zájemce o záhady potěší přednáška Toničky Plíškové, historičky, nezávislé badatelky a autorky několika knih o kruzích v obilí v úterý 6. října v 17 hodin na pobočce Brněnská. Zaměříme se na náš region.


S lodí jež dováží čaj a kávu
Program pro děti a jejich rodiče s povídáním o přípravě čaje a kávy a tvořením koláží je připraven na pobočce Holice ve středu 7. října od 10 do 11:30 hodin.


Trénování paměti pro každého
Na pobočce Neředín se díky členovi České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging Martinovi Královi ve středu 7. října v 16 hodin nejen dozvíte, jak funguje paměť, ale s pomocí mnoha cvičení se naučíte, jak ji aktivně posilovat, a tak si udržet jasnou mysl.


Fantastický Měsíc ZRUŠENO
S oblíbeným Josefem Masničákem se podíváme na našeho známého i neznámého souputníka – Měsíc. Tuláci po hvězdách jsou očekáváni na pobočce Jungmannova ve čtvrtek 8. října v 16:30 hodin.


Noc s Andersenem ZRUŠENO
Úžasná noc z pátku 9. října na sobotu 10. října 2020 – nocování v knihovně podporující čtení a čtenářské dovednosti, spojené se soutěží a odhalující noční tajemství budov, ve kterých bydlí knihy, čeká na mladé čtenáře již tradičně v dětském oddělení na náměstí Republiky a na pobočkách Brněnská a Jungmannova.


VÝSTAVY

Christo Kirkelovski
Budovu na náměstí Republiky do konce roku 2020 oživují fotografie olomouckého fotografa Christa Kirkelovského. Autor upřednostňuje černobílé snímky, neboť poskytují více prostoru pro fantazii a náladu.


Elen Xenier Badurová
Energetickými obrazy Elen Xenier Badurové plnými světla a lásky se můžete nechat unášet na andělských vlnách v období září-říjen na pobočce Brněnská.


Monika Kupcová
Pobočka Jungmannova nabídne až do konce října fotografie cestovatelky Moniky Kupcové, které nás přesvědčí o tom, že Anglie není jen mlha a déšť, ale země malebná, s nádhernými scenériemi, horami zalitými sluncem a azurově modrou oblohou.


Dagmar Mathonová
Výtvarnice Dagmar Mathonová s dcerou představí své kresby do 19. listopadu na pobočce Holice.

Kdy: 5. října 2020 08:00 - 10. října 2020 12:00

Kde: Oddělení pro děti a mládež, Internetové centrum, Klubovna knihovny, Pobočka Brněnská, Pobočka Jungmannova, Pobočka Neředín, Pobočka Holice

Co: pro děti, výstava, zábava, beseda, výtvarná dílna