Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s hlavním městem Praha připravilo VZDĚLÁVÁNÍ PRO PEDAGOGY OSMNÁCTI PRAŽSKÝCH MĚSTSKÝCH ČÁSTÍ, zaměřené na školní prevenci elektronického násilí a kriminality páchané na dětech a mezi dětmi.

Od září do prosince 2015 proběhne celkem 18 celodenních kurzů pro učitele základních a středních škol s názvem „Škola bezpečného internetu pro pedagogy“.

Srdečně zveme všechny pražské učitele základních a středních škol k účasti. Účast je díky podpoře Ministerstva vnitra ČR a hlavního města Prahy bezplatná.

Komu je program určen?

Program je určen všem učitelům pražských základních a středních škol působících na Praze 1, 2, 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 a 22. Program je určen také pro řídící pracovníky škol a školských zařízení těchto městských částí. Zúčastnit se mohou ale také pedagogové z ostatních městských částí.

Co je obsahem kurzu?

Tématem kurzu je výchova k bezpečnému a etickému užívání internetu a informačních a komunikačních technologií na ZŠ a SŠ. Kurz se věnuje tématu ochrany žáků před elektronickým násilím a kyberkriminalitou a integraci elektronické bezpečnosti a etiky do školních předpisů, kurikula a běžného školního života. Podrobný obsah najdete v pozvánce ke stažení. Vzdělávací program je jednodenní, s časovou dotací 8 výukových hodin.

Jaké jsou termíny a místa konání?

Každá městská část má k dispozici jeden termín a místo konání ve své lokalitě. Termíny a místa konání se tedy liší dle městské části.

Svou registraci na seminář můžete provést zde:

Je program akreditován?

Program je akreditován MŠMT v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Účastníci obdrží osvědčení o absolvování programu.

ZDE najdete pozvánku s programem kurzu, informací o lektorském zajištění a odkazem na registrační formulář s výběrem termínů.

NAVAZUJÍCÍ KASUISTICKÝ SEMINÁŘ

Na tento kurz bude navazovat a rozvíjet další praktické kompetence posluchačů Kasuistický seminář, který je také součástí projektu. Kasuistický seminář je určen pro absolventy programu pro sociální pracovníky, pedagogy a policisty. Termíny kasuistických seminářů najdete na www.saferinternet.cz. Pozvánku se vstupem do registrace dostanou registrovaní účastníci kurzu Škola bezpečného internetu pro pedagogy. 

Semináře probíhají v rámci projektu „Praha bezpečně online 2015“ zaměřeného na prevenci kybernetické kriminality páchané na dětech a mladistvých. Projekt realizuje hlavní město Praha ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu. Budeme se těšit na setkání s Vámi.

V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Pozvánka_Program_pedagogy_Praha bezpecne_online.pdf)Pozvánka_Program_pedagogy_Praha bezpecne_online.pdf[Pozvánka na kurzy online bezpečnosti pro pedagogy]664 kB

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!