Nová interaktivní pomůcka: "Dítě v ohrožení – první pomoc pro pedagogy a vychovatele"

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého (Centrum prevence rizikové virtuální komunikace) ve spolupráci s partnery Ministerstvem vnitra ČR a jeho Odborem prevence kriminality, Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje a společností Vodafone Česká republika realizovala interaktivní projekt "Dítě v ohrožení – první pomoc pro pedagogy a vychovatele". Projekt vznikl jako jeden z výstupů aktivit E-synergie: vědeckovýzkumné sítě pro rizika elektronické komunikace.

Jeho výstupem je interaktivní CD spolu s podporou na stejnojmenných webových stránkách http://esynergie.upol.cz/ditevohrozeni/. Obsahuje soubor jednotlivých kroků pro včasné posouzení varovných signálů, poskytnutí emocionální podpory
a zajištění postupu řešení uvnitř školského zařízení, i ve spolupráci s vnějšími institucemi v souladu s platnou legislativní úpravou.

Číst dál: Nová interaktivní pomůcka: "Dítě v ohrožení – první pomoc pro pedagogy a...

Projekt Praha bezpečně online – komunitní prevence kybernetické kriminality páchané na dětech a dětmi

Národní centrum bezpečnějšího internetu realizuje v roce 2013 vzdělávací a osvětové projekty v oblasti prevence elektronického násilí a kyberkriminality pro 4 pražské městské části: Prahu 5, 6, 7 a 14. Projekty jsou komunitně zaměřené, pracují s odborníky, dětmi a veřejností ve stejném čase a lokalitě. Realizace: červen – prosinec 2013.

Číst dál: Projekt Praha bezpečně online – komunitní prevence kybernetické kriminality...

Projekt Vysočina bezpečně online – místní prevence kybernetické kriminality páchané na dětech a mladistvých

Kraj Vysočina a Národní centrum bezpečnějšího internetu realizují  projekt Vysočina bezpečně online 2013. Projekt je zaměřen na místní prevenci kriminality a sociální patologie, spojené s užíváním internetu a on-line technologií.

Číst dál: Projekt Vysočina bezpečně online – místní prevence kybernetické kriminality...

Krajská konference "Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi" poukázala na nejpalčivější problémy rizik online

V konferenčních prostorách Krajského úřadu Kraje Vysočina proběhla ve dnech 19. a 20.9. 2013  konference s názvem: "Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané na dětech a mezi dětmi". Ve vzájemné spolupráci ji v rámci projektu Vysočina bezpečně online uspořádali Krajský úřad kraje Vysočina, Národní centrum bezpečnějšího internetu a Vyšší policejní škola MV ČR v Praze – pracoviště Jihlava. Za účasti odborníků ze zahraničí přinesla konference nejnovější poznatky a příklady dobré praxe v oblasti patologických jevů v online prostředí a kriminality páchané na dětech a dětmi samotnými prostřednictvím moderních médií.

Číst dál: Krajská konference "Řešení elektronického násilí a kyberkriminality páchané...

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd