Evropský SID 2009

Co se odehrálo v Lucemburku během Dne pro bezpečnější internet? Jaké dohody byly podepsány? Přečtěte si zajímavé informace a osobní dojmy J.Rylicha v jeho článku SID a Evropská komise na Lupě.

Konference v Lucembursku

V úterý 10. února se konal již šestý ročník Dne bezpečnějšího Internetu, a ve více než padesáti zemích Evropy a celého světa probíhaly řádově stovky různých akcí, diskusí, přednášek a dalších aktivit. Evropská komise při této příležitosti uspořádala v Lucembursku mezinárodní konferenci, které se zúčastnili zástupci všech zainteresovaných skupin: od velkých internetových společností, až po jejich nejmladší uživatele…

Číst dál: Konference v Lucembursku

Sociální sítě

17 předních internetových firem poprvé podepsalo evropskou dohodu s cílem zlepšit bezpečnost nezletilých, kteří používají internetové stránky pro vytváření sociálních sítí.

Číst dál: Sociální sítě

Bezpečnější internet pro děti

U příležitosti Dne bezpečnějšího internetu 2009 připomíná Evropský hospodářský a sociální výbor (EHSV) své obavy pramenící z nebezpečí, jež hrozí dětem a mládeži při používání internetu, a zdůrazňuje, že je pevně odhodlán potírat nedovolený obsah a škodlivé chování on-line. Jak dále oznámil, uspořádá na toto téma v květnu konferenci v souvislosti se svou činností, již v této oblasti vyvíjí.

Číst dál: Bezpečnější internet pro děti

My a bezpečnější internet

Včera jsme si opětovně připomenuli hlavní důvody, proč by neměla ustávat snaha pracovat s internetem bezpečněji. Projekt Saferinternet Cz svolal tiskovou konferenci která proběhla na Ministerstvu školství a kterou svoji přítomností a ve vystoueních podpořili náměstek MŠMT Jindřich Kitzberger a náměstkyně MVČR Lenka Ptáčková-Melicharová. Na tiskovce byly zveřejněny zajímavé informace...

Číst dál: My a bezpečnější internet

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!