Den bezpečnějšího internetu 2013

Soutěž a seznam zapojených organizací | Podporující organizace 

Ceny pro výherce | Výherci soutěže | Děkujeme – SID 2014

 

Den bezpečnějšího internetu 2013 (SID 2013), organizovaný sítí osvětových center Insafe, slaví své desetileté výročí. Tématem jubilejního ročníku jsou online práva a zodpovědnost. Celosvětová kampaň proběhne v úterý, 5. února 2013 a tak jako i v předchozích ročnících i letos se k ní se svými aktivitami připojuje Národní centrum bezpečnějšího internetu.

Téma Dne bezpečnějšího internetu bude provázet motto: „Connect with Respect – online rights and responsibilities“, které by se dalo volně přeložit „komunikujte ohleduplně“. Vyzývá především k uvědomění si vlastní zodpovědnosti ve světě internetu nejen vůči sobě, ale samozřejmě i k ostatním uživatelům. Cílí na vyšší ochranu vlastního soukromí, respektování práv dalších uživatelů a užívání online prostředí s ohledem na základní pravidla netikety.

Podobně jako v předchozích ročnících Národní centrum bezpečnějšího internetu připravuje v souvislosti se Dnem bezpečnějšího internetu mnoho aktivit, o kterých vás budeme na našich stránkách průběžně informovat.

 

Jakým způsobem se může ke Dni bezpečnějšího internetu připojit i Vaše organizace?

Pokud učíte na základní nebo střední škole, pracujete v knihovně, neziskové organizaci, anebo se jiným způsobem zajímáte o problematiku bezpečnosti online, můžete se zapojit do naší soutěže, nebo pomoci při propagaci kampaně ke Dni bezpečnějšího internetu.

Soutěž ke Dni bezpečnějšího internetu 2013

Národní centrum bezpečnějšího internetu organizuje v souvislosti s Dnem bezpečnějšího internetu 2013 soutěž. Do soutěže se mohou zapojit všichni, pokud uspořádají jakoukoliv osvětovou aktivitu dle pravidel. Může jít o besedu s žáky, výtvarnou nebo vědomostní soutěž, přednášku na téma bezpečného internetu anebo neformální diskuzi o všech aspektech bezpečnosti online a potenciálních hrozbách, které dnešní svět internetu obsahuje. Stačí nás informovat o všech Vašich aktivitách, které budete v rámci SID 2013 organizovat, prolinkovat obsah Vašich webových stránek s informacemi o kampani Dne bezpečnějšího internetu, případně umístit na své stránky logo kampaně.

Aktivity v rámci Dne bezpečnějšího internetu mohou probíhat do konce března 2013.

Všichni zúčastnění, kteří splní pravidla soutěže, budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Losování výherců proběhne v první polovině dubna a hlavní cena bude výherci předána v rámci tradiční konference NCBI v Senátu Parlamentu ČR, 14. 5. 2013.


1. cena:  ultrabook HP Folio s aktivací služby Intel Anti-Theft na jeden rok zdarma (věnuje společnost Intel)

Ultrabook je včetně aktivace služby AntiTheft, zabezpečující nejen data, ale i celé zařízení proti krádeži po dobu jednoho roku.

Ultrabook vydrží v provozu na baterie po dobu 9,5 hodiny!

 

 
2. cena: 48 krabicových instalací bezpečnostního produktu Norton 360

 

3. cena: O2 mobile internet WiFi set 
(Huawei E5830s modem + 3 měsíce připojení k internetu zdarma)

 

4. cena: jedna roční multilicence programu "Správce učebny" včetně auditních modulů od společnosti SODATSW


5. – 14. cena: kniha "Bezpečnost dětí na Internetu – rádce zodpovědného rodiče"

 

15. – 16. cena: předplatné časopisu "Řízení školy" vydavatelství Wolters Kluwer

 

Podpora kampaně ke Dni bezpečnějšího internetu 2013

NCBI na stránkách www.saferinternetday.cz uvede název, případně logo organizace, která vyjádří podporu kampani SID 2013 tím, že umístí logo “Podporujeme SID 2013“na svém webu, prolinkované na stránky www.saferinternet.cz. 


Logo Podporujeme SID 2013 si můžete stáhnout zde anebo Vám ho v případě potřeby vyššího rozlišení zašleme e-mailem.

 

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (podporujeme-SID-300.png)Logo "Podporujeme SID 2013"[ ]15 kB

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!