Výherci soutěže

V nádherných prostorách Zeleného salonku Senátu Parlamentu ČR proběhlo v úterý 28. dubna 2015 losování výherců cen v soutěži, pořádané ke Dni bezpečnějšího internetu 2015. Losování se ujal čestný předseda Poradního výboru Národního centra bezpečnějšího internetu, senátor JUDr. Miroslav Antl.

Letos se soutěže zúčastnilo celkem 48 organizací ze všech koutů České republiky. Jejich seznam najdete na mikrostránce věnované Dni bezpečnějšího internetu zde. Výhercům srdečně gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za aktivní připojení k akcím Dne bezpečnějšího internetu 2015 a přejeme mnoho zdaru ve vaší práci.

Číst dál: Výherci soutěže

Den bezpečnějšího internetu 2015

Soutěž a seznam zapojených organizací | Ceny pro výherce | Podporující organizace

Výherci soutěže

Vítejte na mikrostránce, věnované Dni bezpečnějšího internetu 2015. Tato aktivita je každoročně podporována organizací INSAFE a v jejím rámci se po celém světě organizují různé akce, jejichž cílem je především připomenout nejširší veřejnosti nutnost obezřetné práce v prostředí online, prevence před škodlivými projevy chování a šíření škodlivého obsahu na internetu. Akce se zaměřují především na cílovou skupinu dětí a mládeže, která patří z hlediska aktivit a souvisejících rizik v prostředí internetu za nejohroženější.

V roce 2015 se bude Den bezpečnějšího internetu konat 10. února 2015 a již tradičně se k jeho aktivitám přidává i Národní centrum bezpečnějšího internetu.

Tak jako každý rok i v roce 2015 bude Den bezpečnějšího internetu provázet motto, které více napovídá o jeho hlavním zaměření a tématu. Tím aktuálním je:

"VYTVOŘME SPOLEČNĚ LEPŠÍ INTERNET"


Poďte do toho s námi a připojte se také k vytvoření lepšího internetu. A jak na to? Dbejte více na ochranu osobních údajů a svého soukromí vůbec, nedávejte příleřitost kyberškůdcům k realizaci a úspěchu jejich aktivit, dbejte v prostředí internetu a online vůbec na dodržování základních pravidel netikety, nepodporujte kyberšikanu a podobné škodlivé projevy v online prostředí. Internet se tak stane hned pozitivnějším místem pro všechny jeho uživatele.

Pokud se chcete připojit k aktivitám Dne bezpečnějšího internetu, uspořádejte jakoukoliv aktivitu propagačního a informativního charakteru a dejte nám o ní vědět. Národní centrum bezpečnějšího internetu bude ku příležitosti Dne bezpečnějšího internetu 2015 organizovat SOUTĚŽ, které se můžete zúčastnit i vy a vaše organizace.

Těšíme se na vaše podněty a informace o podpoře Dne bezpečnějšího internetu a pojďte spolu s námi vytvořit lepší internet pro všechny jeho uživatele. :)


Národní centrum bezpečnějšího internetu a realizační tým projektu Safer Internet CZ

 

Jakým způsobem se můžete ke Dni bezpečnějšího internetu připojit i vy
nebo vaše organizace?

Pokud pracujete v nějaké ze vzdělávacích nebo výchovných institucí, samostatně se věnujete práci s mládeží nebo se jinou formou zajímáte o problematiku práce s mládeží, můžete se zúčastnit naší soutěže anebo se zapojit do propagace aktivit Dne bezpečnějšího internetu 2015.

 

Soutež NCBI ke Dni bezpečnějšího internetu 2015

Národní centrum bezpečnějšího internetu organizuje ke Dni bezpečnějšího internetu 2015 soutěž! Do soutěže se mohou zapojit všichni ti, kdo usořádají  jakoukoliv osvětovou, vzdělávací, informativní nebo školící aktivitu na téma "Vytvořme společně lepší internet" podle podmínek soutěže.

Připojte se k naší soutěži!

Vyhrajte notebook, tablet, mobil nebo některou z dalších hodnotných cen.
Národní centrum bezpečnějšího internetu pořádá k tématu Dne bezpečnějšího internetu 2015 „Vytvořme společně lepší internet“ soutěž, ve které můžete vyhrát některou z hodnotných cen. Stačí se připojit k aktivitám Dne některou ze svých akcí, dát nám o ní vědět a umístit informaci o jejím konání na své webové stránky, a to včetně loga SID 2015. Automaticky tak budete zařazeni do slosování a při troše štěstí může být jedna z hodnotných cen právě vaše.

Jak se můžete soutěže zúčastnit ?

Snadno. Uspořádejte v rámci tématu Dne bezpečnějšího internetu 2015 „Vytvořme společně lepší internet“ jakoukoliv osvětovou nebo informační aktivitu, např. seminář, besedu, školení apod., zveřejněte pozvánku na webu (popis akce, místo, hodina, pro koho je určena) a informaci spolu s odkazem nám zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Spolu s informací o plánované (nebo už realizované) akci umístěte na webové stránky své organizace logo Dne bezpečnějšího internetu 2015 s aktivním hyperlinkem na webové stránky http://www.saferinternetday.cz.

Pokud nám takovou informaci pošlete v termínu do 31. 03. 2015, bude vaše organizace zahrnuta do slosování o notebook a další hodnotné ceny. Podobně jako v předchozích ročnících naší soutěže budeme informace o všech akcích umísťovat do přehledné interaktivní mapy.

Vítáme každou iniciativu, která s podporou „Společné tvorby lepšího internetu“ souvisí. A nemusí to být žádná „oficiální a formální“ přednáška či seminář. Smyslem iniciativy je, aby se lidé – uživatelé internetu, rodiče, učitelé, mladí a děti – zamysleli nad tím, jak internet používají, zda se při tom nevystavují zbytečným rizikům a co udělat pro to, aby se internet stal lepším místem pro všechny jeho uživatele. Stačí, aby se lidé setkali a vyměnili si své názory a zkušenosti, aniž by je při tom musel někdo formálně poučovat. Aby si uvědomili, že mnohdy svým konáním v prostředí internetu zcela nevědomky vytvářejí rizika, jejichž dopad se může v mnoha případech zcela zbytečně obrátit proti jim samotným. Typickým případem může být komunikace s neznámými lidmi v prostředí online, zbytečné zveřejňování osobních údajů, např. data narození, adresy, čísla mobilu apod. na sociálních sítích, nebo porušování autorského zákona při užívání online obsahu.

Veškeré informace o soutěži a aktivitách, pořádaných v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2015, budeme průběžně zveřejňovat na stránkách http://www.saferinternetday.cz. Kromě interaktivní mapy zde bude doplňován i seznam aktivit, které se v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2015 a jeho tématu „Tvořme společně lepší internet“ konají.

 

Pojďte do toho s námi a pojďme „Tvořit společně lepší internet“.
Online prostor se tak může stát mnohem lepším místem pro všechny z nás.


Stáhněte si logo Podporujeme Den bezpečnějšího internetu 2015 a umístěte na své stránky, pokud jej chcete podpořit.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Letak_Soutez_SID2015.pdf)Letak_Soutez_SID2015.pdf[Informační leták o soutěži ke Dni bezpečnějšího internetu 2015]1354 kB
Stáhnout tento soubor (LogoSID2015.png)LogoSID2015.png[Logo Dne bezpečnějšího internetu 2015]358 kB
Stáhnout tento soubor (Logo_PodporujemeSID2015.png)Logo_PodporujemeSID2015.png[Logo Podporujeme Den bezpečnějšího internetu 2015]95 kB

Podporující organizace SID2015

Přinášíme přehled organizací, které se svými aktivitami připojují k iniciativě Dne bezpečnějšího internetu 2015. V seznamu nechybí společnosti, které poskytly ceny do soutěže, kterou Národní centrum bezpečnějšího internetu v rámci Dne bezpečnějšího internetu organizuje.

 

Společnost UPC ČR poskytla u příležitosti SID 2015 Národnímu centru bezpečnějšího internetu informačních brožury „Web We Want – Web podle nás“, které jsou určeny zejména teenagerům a startuje intenzivní kampaň pro podporu projektu eSafety Label v regionu Jihomoravského kraje.
Společnost Eset podporuje Den bezpečnějšího internetu 2014 a věnuje ceny do soutěže – licence anivirového programu Eset NOD32 Antivirus“.
Společnost Sodat SW podporuje Den bezpečnějšího internetu a věnuje cenu do soutěže – jednu roční multilicenci svého softwaru Správce učebny včetně auditních modulů. Tento program je určen pro zabezpečení počítačů a zefektivnění výuky v IT učebnách škol.
Mobilní operátor O2 podporuje Den bezpečnějšího internetu podporou akce v rámci své interní komunikace i PR. Dále věnuje jako cenu do soutěže mobilní telefon Huawei Ascend G7. Bezpečné používání internetu je součástí dlouhodobé odpovědné strategie společnosti. O2 doporučuje ke shlédnutí Bezpečnostní tipy pro chytrý telefon I-III.
Organizace CZ.NIC podporuje Den bezpečnějšího internetu a věnuje ceny do soutěže – dárkové balíčky,  obsahující knihy "Buď pánem svého prostoru" a USB flash paměti s kapacitou 16 GB, slevy na určené kurzy pro cílovou skupinu pedagogů na školách a školení na míru dle výběru výherce. CZ.NIC dále nabízí i mnoho jiných zajímavých kurzů, určených pro pracovníky škol, viz zde a také speciálně pro uživatele tabletů ve školách a aplikace Tablexia.cz.
Obchodní portál Aukro informuje o Dni bezpečnějšího internetu přímo, a to prostřednictvím svého firemního newsletteru.
Internetový obchod Alza podporuje Den bezpečnějšího internetu cenami, které věnuje do soutěže.
Společnost Disney podporuje Den bezpečnějšího internetu cenami, které věnuje do soutěže.
Skupina Nortnon společnosti Symantec podporuje Den bezpečnějšího internetu cenami, které věnuje do soutěže.
Lamantine Software podporuje Den bezpečnějšího internetu cenami, které věnuje do soutěže. Jde o licence užitečného programu pro správu hesel Sticky Password.
Online portál o bezpečnosti Svět bezpečí podporuje Den bezpečnějšího internetu šířením informací o jeho smyslu a aktivitách, které budou v jeho rámci realizovány.

Ceny v soutěži SID2015

Vyhrajte některou ze skvělých cen v soutěži

Dne bezpečnějšího internetu 2015

PořadíCenaPopis

Věnoval

1. cena

Lenovo Yoga Tablet 10 Full HD 16GB 3G stříbrný

2. cena

Dotykový tablet Dell Venue 7 červený

3. cena

Mobilní telefon Huawei Ascend G7

4. cena

SODATSW Správce učebny (jedna roční multilicence včetně auditních modulů)

5. – 9. cena

Dárkový balíček, obsahující knihu, USB flash disk 16 GB a tričko s logem CSIRT.CZ

10. cena

1x lifetime a 4x roční licence programu pro správu hesel StickyPassword

11. cena

Kurz šitý na míru o problematice počítačové bezpečnosti od organizace CZ.NIC

12. cena

Kolekce 5x DVD s filmy a zábavou od společnosti Disney

13. – 14. cena

Roční předplatné webové aplikace Magistr, balíček Mentor.

15. – 19. cena

Norton Security se zálohováním

20. – 22. cena

Norton Security pro jedno zařízení

23. cena

kniha "Bezpečnost dětí na internetu"

24. – 25. cena

deštník chránící nejen před hrozbami online od společnosti Allegro Group

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!