Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti Hl. m. PrahaNárodní centrum bezpečnějšího internetu

Hlavní město Praha a Národní centrum bezpečnějšího internetu Vás srdečně zvou na konferenci pod záštitou radního HMP pro oblast informatiky Ing. J. Vašíčka:


"SPOLUPRÁCE PŘI PREVENCI A ŘEŠENÍ KYBERKRIMINALITY"


Konference se uskuteční dne 15. 10. 2014 od 9:00h na Magistrátu Hl. m. Prahy, Mariánské náměstí 2, Praha 1

Konference „Kyberpsycho“ probíhající za podpory Hlavního města Prahy v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti je již tradiční odborná konference zaměřená na prevenci a řešení kybernetické kriminality a násilí. Letošní ročník osloví především pracovníky policie, ICT specialisty státní správy a samosprávy, ICT koordinátory škol a pomáhajících subjektů a další odbornou veřejnost.

Konference zprostředkuje nejnovější výzkumné poznatky významných českých a zahraničních pracovišť a zaměří se na konkrétní nově se objevující hrozby v online prostředí. Bude se věnovat strategickému rozvoji a vzdělávání v problematice, stávající právní a trestně právní úpravě a spolupráci policie a dalších subjektů s poskytovateli online služeb.

 

Program konference:

8.30 – 9.20 Registrace účastníků
9.00 – 9.15
Zahájení konference, úvodní slovo
5‘ Slovo záštity
5‘ O ECSM
9.15 – 10.45 Blok 1: Kyberkriminalita (kyberkriminalita v policejní praxi, systém intervence a spolupráce, aktuální trendy a kazuistiky)
20‘ Městská policie Brno (Čoupek, Jindrová) – projekty, spolupráce s dalšími subjekty
20‘ KŘP HK (Ježková) – operace Atelier
20‘ KŘP JMK (Braunschleger) – dvě kauzy (el. násilí na dětech)
20‘ Facebook (Baines) – Facebook’s latest safety materials and showcase examples of effective                 community engagement on Facebook from around Europe.
10‘ diskuse, dotazy
10.45 – 11.15 Přestávka na kávu
11.15 – 12.45 Blok 2: Kybervzdělávání (vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti, odborná příprava budoucích i stávajících policistů v oblasti kybernetické kriminality, odborná příprava expertů v oblasti kybernetické bezpečnosti)
20‘ ČIMIB (Špidla)
20‘ Policejní akademie (Krulík)
20‘ VPŠ MV (Habich)
20‘ C4E (Stupka) – praxe přípravného řízení trestního v případech kyberkriminality
10‘ diskuse, dotazy
12.45 – 13.30 Oběd
13.30 – 15:00 Blok 3: Kyberútoky (kybernetické útoky z pohledu ICT oddělení státní správy a samosprávy, kybernetická bezpečnost z pohledu NBÚ, nová zákonná úprava a její dopady, možnosti zabezpečení jednotlivců i organizací)
20' Corpus Solutions - útoky na státní správu, možnosti řešení
20‘ CZ.NIC (A. Kropáčová)
20' Symantec – útoky na jednotlivce, mobilní zařízení
20' NBÚ/NCKB (Borovička) – k zákonu o Kybernetické bezpečnosti
10' diskuse, dotazy
5' Zakončení konference
15:15 – 17:00 Seminář: Nebojte se sociálních sítí

 

Konferenci doprovodí řada zajímavých aktivit:

  • přehlídka organizací poskytujících vzdělání, osvětu, pomoc a další služby – "Kybermarket",
  • interaktivní seminář „Nebojte se sociálních sítí“,
  • divadelní představení Generace FB s následnou diskusí se zástupci společnosti Facebook.

 


Jak žijí dnešní mladí na sociálních sítích? A co ví oni sami o bezpečném užívání například Facebooku?

To jsou otázky, které pomáhá zodpovědět divadelní představení Generace FB, které proběhne v Roxy/NoD 6. a 14. října v rámci Evropského měsíce bezpečnějšího internetu.

Představení 6. října se odehraje v rámci festivalu ... příští vlna / next wave ... , který již 21 let poskytuje platformu pro rozsáhlou prezentaci českého divadelního okraje a jiné alternativy všech možných uměleckých oborů, forem a žánrů.

Představení 14. října se odehraje v rámci konference "KYBERPSYCHO v hledáčku policie", zaměřené na prevenci a řešení kybernetické kriminality a násilí.

Po představení dne 14. října bude následovat beseda za účasti ředitelky strategie pro region střední a východní Evropy společnosti Facebook, Gabrielly Cseh. Jste srdečně zváni!

 

Případné dotazy směřujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Účastníci konference "Kyberpsycho v hledáčku policie" získají 60% slevu ze vstupného na mezinárodní konferenci FUTURE CRISES, třídenní mezinárodní odbornou konferenci, která je rozdělena do tří sekcí a bude doprovázena živými ukázkami. Konference je odborným doprovodným programem mezinárodní výstavy obranných a bezpečnostních technologií FUTURE FORCES 2014. Více informací o konferenci FUTURE CRISES naleznete zde.

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti (ECSM) je celoevropská kampaň, která probíhá v měsíci říjnu. Jejím cílem je podpořit diskusi témat týkajících se kybernetické bezpečnosti, a osvětu v této oblasti mezi evropskými občany. Kampaň též poskytuje aktuální bezpečnostní informace prostřednictvím vzdělávání, sdílení dobré praxe a soutěží. ECSM je v České republice koordinován Národním centrem bezpečnějšího internetu a koná se pod záštitou Mgr. Vladimíra Rohela, ředitele Národního centra kybernetické bezpečnosti a JUDr. Miroslava Antla, předsedy Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR. Partnery ECSM jsou Corpus Solutions, AT&T, Symantec, Intel Alza a Aukro, mediálními partnery Chip, Computerworld, ICT Security, Chip, ICT Network News, Network Security Monitoring Cluster a Policista.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd