Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti 2015

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti Saferinternet.cz ENISA

Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti (European Cyber Security Month, ECSM), celoevropská kampaň koordinovaná Evropskou agenturou síťovou a informační bezpečnost (ENISA) a DG CONNECT Evropské komise bude probíhat tradičně v měsíci říjnu. Kampaň je inspirovaná podobnými projekty v USA a Austrálii, kde se měsíc říjen již stává synonymem pro aktivity spojené s podněcováním bezpečnějšího a zodpovědnějšího chování v kyberprostoru. Zvláštnosti jazykově i kulturně pestrého evropského teritoria vyžadují systematické a koordinované úsilí, aby byly myšlenky a principy kybernetické bezpečnosti úspěšně dovedeny do povědomí a reálné praxe evropských uživatelů internetu a online technologií.

Cílem Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti (ECSM) je podpořit diskusi témat týkajících se kybernetické bezpečnosti a osvětu v této oblasti mezi evropskými občany. Kampaň též poskytuje aktuální bezpečnostní informace prostřednictvím vzdělávání, sdílení dobré praxe a soutěží. Koordinátorem aktivit v České republice je již od pilotního ročníku ECSM v roce 2012 Národní centrum bezpečnějšího internetu. Od pilotního ročníku se kampaň každým rokem rozrůstá a má větší a efektivnější dopad. Infografiku z ECSM 2014 si můžete stáhnout zde, elektronický sborník ECSM, který vyšel pod ISBN 978-80-7251-427-4 je dostupný zde.

 

Chcete se připojit ke kampani ECSM v roce 2015?

Pokud jste organizací či subjektem, kterému není lhostejná bezpečnost v online prostředí, můžete se zapojit mnoha způsoby. Kampaň ECSM funguje na bázi dobrovolné synergie a sdílení dobré praxe a materiálů kampaně mezi jednotlivými státy a zapojenými partnery (kdy na kampaň nejsou alokovány žádné finanční zdroje a každý ze zapojených států si organizuje v rámci svých možností aktivity cílené na zvyšování kybernetické bezpečnosti a osvětu v této oblasti, případně propojuje akce pořádané v jeho zemi s ECSM, čímž zvyšuje jejich dopad). Konkrétní zapojení se do kampaně ECSM z Vaší strany proto může variovat od mediálního partnerství, přes roli komerčního či odborného partnera), či zahrnutí Vámi pořádané akce do ECSM 2015 atd. V případě, že by Vás možná synergie oslovila, již nyní se můžete obracet na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Plánování konkrétních aktivit začne v březnu 2015. Budeme rádi za Vaši participaci. Tvořme bezpečný kyberprostor společně!

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd