Radost s už týdenním předstihem

Pražská primátorka Adriana Krnáčová včera předala ceny vylosovaným výhercům soutěžního on-line kvízu pro děti a mládež, který vznikl v rámci projektu Asociace krajů ČR „Kraje pro bezpečný internet“. Ceny do soutěže věnovala společnost Microsoft, partner projektu.

Formou e-learningových kurzů, kvízů a soutěží pro žáky a studenty všech věkových kategorií projekt napomáhá k zajištění prevence rizikového chování v kybernetickém prostředí a nenásilnou formou připravuje žáky na správné reakce na nebezpečné situace na internetu spojené např. s kyberšikanou na sociálních sítích. Zahrnuje i lekce pro pedagogy, rodiče a dospělé.

Číst dál: Radost už s týdenním předstihem

Nakupování na internetu – znáte svá práva?

V předvánoční nákupní horečce často jednáme bez rozmyslu a zbrkle ve snaze hlavně už mít vše nakoupeno. Může se při tom ale snadno stát, že zapomeneme na svá práva a povinnosti, což se nám později může vymstít.

Přestože se často zdá, že v prostředí internetu neplatí žádná pravidla, opak je pravdou. Nakupování na internetu se řídí celou řadou zákonů a pravidel pro prodávající i nakupující. Nejdůležitější roli zde hraje nový občanský zákoník, zákon č. 89/2012 sb., který byl novelizován a změny jsou platné od 1. 1. 2014.

Číst dál: Nakupování na internetu – znáte svá práva?

Nákupní horečka před Vánocemi je jevem, na který jsme si už všichni zvykli. V posledních letech se ale stále více přesouvá na internet a i internetové obchody tak mají své žně. Toho samozřejmě zneužívá spousta nepoctivců, kteří se snaží využít příležitosti a okrást důvěřivé zákazníky o jejich peníze.

Přestože jde především o fenomén zahraničí a v této oblasti vede Čína a Rusko, začíná se projevovat i u nás. Typicky se přitom jedná o e-shopy s nabídkou elektroniky.

 

Číst dál: Nakupujete dárky na internetu? Pak si dejte velký pozor na to, u koho

Pro ty z vás, kdo se blíže zajímáte o problematiku kybernetické bezpečnosti, máme tip na zajímavý zdroj informací. Na webové stránce projektu Team Cymru si můžete prohlédnout řadu grafů a map, dávajících přehled o jejím momentálním stavu.

Mimo jiné je jednoznačně vidět, které země jsou největším zdrojem škodlivých aktivit a botnetů. K dispozici jsou také mapy, znázorňující ohniska největších hrozeb škodlivého kódu.

Číst dál: Některá data nejsou úplně přesná, ale získáte rychlý přehled

Podkategorie

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd