Kasuistický seminář

Na kasuistickém semináři budou řešeny vybrané případy kybernetické kriminality z různých pohledů, např. psychologického, sociálně-právního a trestně-právního. Seminář obsahově i termínově navazuje na odborné kurzy projektu Karlovarský kraj bezpečně online a je určen pro absolventy těchto kurzů. Účastníci semináře se zapojí do samostatného modelování řešení aplikovatelného později v praxi.

Termín semináře: 25. listopadu 2014  
Čas: 9:00 - 16:30
Místo konání seminářezasedací místnost č. 215,  Krajském úřade KK, budova C, I. Patro

Registrace do kasusitického semináře bude spuštěna 5. 11. 2014 z důvodu shodné dostupnosti pro absolventy všech předcházejících kurzů.

Program: 

Kasuistika 1: Kyberšikana ve školní praxi
Posluchačům bude představen modelový případ elektronického násilí namířeného vůči žákovi základní školy, který poukazuje na středně rozvinutou fázi školní šikany realizované mezi žáky jedné školy, nicméně v prostředí online. Účastníci budou lektorem vedeni k formulaci scénáře řešení a spolupráce.
Časová dotace kasuistiky 2 hodiny.


Kasuistika 2: Sexting u nezletilých 
Posluchačům bude představen modelový případ tvorby a šíření online materiálu s intimním a sexuálně orientovaným obsahem mezi žáky základní/střední školy (dle registrovaných účastníků). Účastníci budou lektorem vedeni k formulaci scénáře řešení, právního zhodnocení situace (riziko trestného činu pořizování a šíření dětské pornografie).
Časová dotace kasuistiky 2: 2 hodiny.


Kasuistika 3: Kybergrooming
Posluchačům bude představen modelový případ podezření na probíhající nebezpečnou online komunikaci dítěte s neznámým uživatelem internetu, vydírání, vyžadování intimního materiálu po dítěti a lákání nezletilého na osobní schůzku. Účastníci budou lektorem vedeni k formulaci scénáře řešení, včetně formulace prvních kroků. Časová dotace kasuistiky 2 hodiny.

Účastníci kasuistického semináře obdrží materiály s kontakty na subjekty pomáhající obětem elektronického násilí a kriminality a metodické materiály týkající se všech tří uvedených témat.

Registraci své účasti na semináři můžete provést zde.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd