Vzdělávací program pro sociální pracovníky

Specializované vzdělávání pro sociální pracovníky a kurátory pro mládež

 

Srdečně Vás zveme k účasti na specializovaném vzdělávacím programu:

 

“Sociální práce s mládeží ohroženou elektronickým násilím a kyberkriminalitou”.

 

Kurz je určen pro sociální pracovníky OSPOD, kurátory pro mládež a další sociální pracovníky pracující s dětmi, mládeží a ohroženými rodinami působící na území Karlovarského kraje.
Na podzim roku 2014 proběhnou celkem tři termíny kurzu.
 

Termíny a místa konání:

 • Karlovy Vary
  17. října 2014, 9:00 – 16:50 hodin
  Krajská pobočka úřadu práce v Karlových Varech
  Závodní 385/98, 360 01 Karlovy Vary
  místnost číslo 228, 1. patro

 • Cheb
  23. října 2014, 9:00 – 16:50 hodin             
  Městský úřad Cheb, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 1/14
  zasedací místnost 1

 • Sokolov
  24. října 2014, 9:00 – 16:50 hodin
  Městský úřad Sokolov, Rokycanova 1929
  zasedací místnost č. 101, 1. patro

 


Kapacita programu: 20 účastníků/termín

Svou účast na vzdělávacím programu můžete registrovat zde.

 

Program kurzu:

 • Úvod do světa ICT, děti a mladiství jako uživatelé – digitální zvyklosti mladých uživatelů internetu, preference služeb a s tím spojená rizika
 • Sociální sítě a služby v oblasti ICT – přehled služeb aktuálně preferovaných mezi dětskými a mladými uživateli, co by měl znát a používat sociální pracovník pracující s dětmi, využití moderních online komunikačních platforem pro praxi sociální práce
 • Rizika a hrozby pro děti a mládež v prostředí sítě Internet – přehled základních rizik pro dětské a mladé uživatele (kyberšikana, kybergrooming, kyberstalking, sexting a online dětská prostituce, další nezákonný a ohrožující obsah na internetu, porušování autorských práv online, online násilí mezi rozvádějícími se rodiči, online finanční kriminalita a agresivní cílená online reklama).
 • Problematika mravnostní trestné činnosti páchané dětmi v rámci ICT – trestně právní souvislosti elektronického násilí a kriminality (možná trestně právní definice případů kyberšikany, sextingu, kyberstalkingu, kybergroomingu, stahování a šíření autorsky chráněných děl, nová a uvažovaná právní úprava), trestní odpovědnost zákonných zástupců
 • Interaktivní práce s problematikou online rizik a hrozeb – praktické cvičení zaměřené na řešení vybraného problému. Posluchačům bude problematika ilustrována přímo v online prostředí, vlastní definice maximalizace bezpečnosti osobního profilu na vybrané sociální síti.
 • Formy a možnosti sociální práce s dětmi a mládeží v rámci problematiky ICT, prevence, formy pomoci, kazuistika případů – základní doporučení pro preventivní a intervenční práci s dětmi ohroženými elektronickým násilím. Na tento blok bude navazovat a rozvíjet další praktické kompetence posluchačů kasuistický seminář projektu. 


Vzdělávací program je jednodenní, časová dotace programu je 8 výukových hodin. Program je akreditovaný MPSV v rámci systému dalšího vzdělávání pracovníků v sociálních službách a je tedy pro absolventy bodově započitatelný.

Účastníci obdrží:

 • výukové materiály,
 • přístup do navazujícího e-learningu,
 • certifikát o absolvování programu.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
Our website is protected by DMC Firewall!