Praha 5 bezpečně online

 

 

Komunitní prevence kybernetické kriminality

Městská část Praha 5 a Národní centrum bezpečnějšího internetu realizují komunitní projekt zaměřený na ochranu dětských uživatelů internetu před elektronickým násilím a kyberkriminalitou.

Projekt zajistí:

1. specializované vzdělávání profesionálů městské části,

2. semináře primární prevence pro žáky 2. stupně základních škol Prahy 5,

3. výtvarnou soutěž a výstavu děl pro žáky místních škol,

4. semináře pro rodiče a veřejnost Prahy 5.

Realizace projektu:

Projekt probíhá v období červen až prosinec 2013. Projekt je realizován díky podpoře hlavního města Prahy, dotačního programu prevence kriminality na rok 2013.

 

O projektu Praha 5 bezpečně online se také můžete dočíst na stránkách internetového média Denik.cz zde.

 

O projektu Praha 5 bezpečně online se můžete informovat i na oficiálních stránkách městské části Prahy 5 zde.

 

Kontakty:

Koordinace projektu Městská část Praha 5:

Bc. Kateřina Černohousová, koordinátor prevence kriminality a protidrogový koordinátor, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 257 000 422

Realizace projektu Národní centrum bezpečnějšího internetu:

Vzdělávací aktivity projektu: Mgr. Jana Brandejsová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komunikace s tiskem a veřejností: Bc. Lenka Eckertová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 

Praha 5 gramotnější

V pátek 6. prosince 2013 absolvovalo 25 profesionálů pracujících s dětmi na Praze 5 čtyřdenní intenzivní výcvik Program místní prevence kybernetické kriminality a dalších rizikových jevů. Programu se účastnili pedagogové a ředitelé téměř ze všech základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 5, sociální pracovníci místního OSPOD, policisté, kteří působí na Praze 5 a místní koordinátorka prevence kriminality.

Účastníkům přednášelo celkem 10 expertů z praxe elektronické bezpečnosti a prevence. Mezi přednášejícími byli zástupci Policie ČR – informační kriminality, poskytovatelů služeb (Seznam.cz), krizových a terapeutických služeb (Sdružení Linka bezpečí, klinický psycholog, OSPOD), poskytovatelů technické pomoci (Horká linka), českého bezpečnostní týmu pro koordinaci řešení bezpečnostních incidentů v počítačových sítích CSIRT/CZ.NIC, Právnické fakulty UK a Národního centra bezpečnějšího internetu.

Velice nás těší, že Městská část Praha 5 nyní disponuje řediteli škol, pedagogy a sociálními pracovníky, kteří získali hlubší orientaci v problematice online bezpečnosti a prevence kyberkriminality páchané na dětch a mezi dětmi, jsou lépe připraveni na zařazení tématu do školní výuky a prevence a na efektivní řešení a vyhledání pomoci při konfrontaci s elektronickým násilím a kyberkriminalitou.

Gratulujeme absolventům specializovaného vzdělávání a děkujeme všem za zájem o elektronickou bezpečnost dětí a mladých lidí, za výbornou spolupráci a řadu přínosných podnětů z praxe. Přejeme mnoho sil při snaze o bezpečnější internet a informační technologie pro děti.

Národní centrum bezpečnějšího internetu

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!