Již třetím rokem usilujeme o bezpečnější internet a mobilní technologie pro děti Prahy 6! 

JEDNO KLIKNUTÍ MŮŽE ZMĚNIT ŽIVOT! PŘIPOJTE SE K OCHRANĚ DĚTÍ PRAHY 6 NA INTERNETU!

 

Městská část Praha 6 ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu (www.saferinternet.cz) realizuje v roce 2014 již třetí ročník vzdělávacího a osvětového projektu v oblasti prevence elektronického násilí a kriminality pro obyvatele městské části s názvem „Praha 6 bezpečně online“. Projekt přináší řadu vzdělávacích a osvětových aktivit pro odborníky, děti a veřejnost současně.

 

Pro školy Prahy 6 jsou v roce 2014 připraveny aktivity:

Stáhněte si informaci pro ředitele škol zde.

 

 

 

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (Informace pro reditele skol_Praha 6 bezpecne online_2014.pdf)Informace pro reditele skol_Praha 6 bezpecne online_2014.pdf[Informace o obsahu a aktivitách projektu Praha 6 bezpečně online, určená především ředitelům škol.]784 kB

Pro všechny základní školy zřizované Městskou částí Praha 6 jsou k dispozici 4 semináře pro žáky 2. stupně. Každá škola má k dispozici 4 preventivní semináře/2 výukové hodiny. Semináře probíhají v prostorách škol. Semináře proběhnou v období září – říjen 2014.

 

Školy mohou vybírat z 5 témat:

LEKCE I: Co nám může hrozit na internetu
LEKCE II: Co je to, když se řekne kyberšikana
LEKCE III: Pravidla internetového provozu a jak se chránit
LEKCE IV: Facebook a jiné sítě
LEKCE V: (Ne)Bezpečný mobil

Termíny (2 dopoledne) školy vybírají na Doodle, odkaz obdržely elektronicky.

Vybraná témata a třídy zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Letos plánujeme zajistit preventivní seminář pro minimálně 1500 dětí Prahy 6! Pomozte nám a přihlaste svoje žáky.

 

Neváhejte a přihlaste sebe a své kolegy! V letošním roce se budeme věnovat (Ne)Bezpečným mobilům v dětských rukách a Novinkám v internetových rizicích a nebezpečích. 

V roce 2014 proběhne pokračování specializovaného vzdělávacího programu pro odborníky pracující s dětmi a mládeží městské části Praha 6. Dva letošní semináře jsou určeny pro absolventy „Programu místní prevence kybernetické kriminality a dalších rizikových jevů”. V roce 2012 a 2013 bylo členy studijní skupiny 32 ředitelů, pedagogů, sociálních pracovníků a preventistů Prahy 6. Semináře jsou otevřené i dalším zájemcům, kteří pracují na území městské části s dětmi a problematiku online bezpečnosti mohou řešit či řeší ve své praxi.  

Program je dvoudenní, zahrnuje 2 dopolední semináře. První setkání bude věnováno rizikům spojeným s používáním mobilních telefonů a dalších mobilních zařízení, druhé novinkám v oblasti online bezpečnosti pro děti a mladé uživatele.

Seminář 1: 9. října 2014, 8:30 – 13:30 hodin: (Ne)Bezpečný mobil a děti

Seminář 2: 6. listopadu, 8:30 – 13:30 hodin: Novinky v internetových nebezpečích

 

Registraci do vzdělávacího programu proveďte zde. Vyplněním registračního formuláře se přihlašujete na OBA semináře.

Časová dotace programu: 10 výukových hodin (2 x 5 výukových hodin, 2 dopoledne).

Místo konání: Úřad MČ Praha 6, Čsl. Armády, 601/23, Praha 6 – Bubeneč

15. října 2014, 18:00 – 20:00 hodin.

Srdečně zveme všechny rodiče a další příznivce bezpečného internetu na podvečerní seminář zaměřený na prevenci rizik spojených s užíváním sociálních sítí s názvem „Facebook a jiné sítě pro rodiče“.  Zkušení odborníci Vás provedou pozitivními i stinnými stránkami sociálních sítí populárních mezi nejmladšími uživateli. Poradí Vám, jak zvýšit bezpečí Vašich dětí na sociálních sítích a jak jim pomoci v případě nesnází. Neváhejte a usilujte s námi o bezpečnější internet pro děti!

Místo konání: bude upřesněno.

 

Řešíte problém spojený s internetem? Potřebujete poradit?

Pište Národnímu centru bezpečnějšího internetu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme Městské části Praha 6 za výbornou spolupráci při úsilí o bezpečnější internet a mobilní technologie pro děti. Projekt Praha 6 bezpečně online probíhá již třetím rokem díky podpoře hlavního města Prahy v rámci programu prevence kriminality. 

Koordinace projektu Praha 6:
Vladislav Pivoňka, krizové řízení a prevence kriminality, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Realizace projektu Národní centrum bezpečnějšího internetu:

Koordinace: Mgr. Jana Brandejsová, tel. 702 013 228, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Primární prevence: Mgr. Tereza Zadražilová, tel. 702 013 226, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd