Neformální setkání s novináři k zahájení ECSM

U příležitosti zahájení Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti pořádá NCBI ve spolupráci se svými partnery:

 

"Neformální briefing s novináři"

 

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) pořádá v úterý 1. 10. 2013 od 10h neformální setkání s novináři u příležitosti zahájení kampaně "Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti 2013", nad kterou převzal v České republice záštitu Mgr. Vladimír Rohel, ředitel Národního centra kybernetické bezpečnosti (Národní bezpečnostní úřad).
 
Na neformálním briefingu se za přítomnosti specializovaných novinářů sejdou zástupci subjektů, jichž se dotýká problematika kybernetické bezpečnosti a bezpečného chování v online. Účelem setkání bude zejména informování o zahájení kampaně "Evropský měsíc kybernetické bezpečnosti 2013", která bude probíhat v průběhu měsíce října 2013.

Mottem této kampaně je: „Online security requires your participation“ / „Online bezpečnost vyžaduje vaši účast“. Na toto téma promluví nejen zástupci NCBI, jimiž je kampaň v rámci ČR koordinována, ale také nejzkušenější čeští odborníci v oblasti kybernetické bezpečnosti. Účast potvrdil Mgr. Vladimír Rohel, ředitel Národního centra kybernetické bezpečnosti (vládní CERT České republiky pro státní instituce a kritickou infrastrukturu), zástupci národního týmu CSIRT.CZ pro soukromou a akademickou sféru a představitelé projektu Czech Cyber Crime Centre of Excellence (C4E).

Pořadatelem setkání je Národní centrum bezpečnějšího internetu, jež se svou činností soustavně zabývá zvyšováním povědomí o možných hrozbách online komunikace, propagováním pozitivního obsahu a zodpovědného chování na internetu. NCBI se snaží poukazovat na škodlivý obsah a projevy nevhodného, rizikového chování v online prostředí a také poradit, jak se takovým případům vyhnout. NCBI je součástí celoevropské sítě osvětových center INSAFE a spolupracuje s mezinárodní sítí horkých linek INHOPE.

Akce je organizována v rámci říjnové mezinárodní kampaně "Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti", kterou pořádá v souladu s hlavním směrem osvětových aktivit pracovní skupiny EU-USA ke kybernetické bezpečnosti a kybernetické kriminalitě Evropská agentura síťové a informační bezpečnosti (ENISA). Více o kampani naleznete na http://cybersecuritymonth.eu.

Datum konání: 1. 10. 2013 od 10:00 hod.
Místo konání: Cafe Galerie Černá Labuť, Na Poříčí 25, Praha 1, 8. patro

 

Registrace novinářů a dotazy mohou být směřovány na:

Šárka Soudková, Ph. D., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Lenka Eckertová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd