Kybernetická bezpečnost a hrozby pro neziskové organizace

Evropský týden kybernetické bezpečnosti Projekt Praha bezpečně online Národní centrum bezpečnějšího internetu Hl. m. Praha

Odborný seminář pro neziskové organizace – provozovatele krizových, asistenčních a poradenských linek

Kybernetická rizika jsou součástí našeho života ve světě plném informací a informačních technologií. Jakákoliv organizace, která přichází do styku s elektronickými daty, je takovým rizikům vystavena. Nebezpečí jsou různá – od ztráty informací z jednoho notebooku či počítače, až po hrozby cloud computingu. Při provozování internetových krizových, poradenských a asistenčních linek dále mohou nastat problémy s přístupem k systémům, neoprávněnými zásahy či přerušením webových služeb.

Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI) v této souvislosti pořádá odborný seminář:

 

"KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST A HROZBY PRO NEZISKOVÉ ORGANIZACE"

 

Seminář se zaměří na problematiku síťové bezpečnosti a možnosti eliminace a řešení potenciálních kybernetických rizik pro provozovatele internetových krizových, asistenčních a poradenských linek a chatovacích služeb. Akce proběhne u příležitosti Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti 2013, nad kterým převzal v České republice záštitu Mgr. Vladimír Rohel, ředitel Národního centra kybernetické bezpečnosti (Národní bezpečnostní úřad).

Po vzájemné prezentaci subjektů a jejich zkušenostech s provozem linky promluví zástupci Národního bezpečnostního úřadu, vládního CERTu pro státní instituce a kritickou infrastrukturu, a zástupci národního týmu CERT (CSIRT) pro soukromou a akademickou sféru. Dále k této problematice vystoupí např. zástupci projektu Czech Cyber Crime Centre of Excellence (C4E). V druhé části semináře bude nastolena diskuse, při které budou podrobněji rozebrány možnosti eliminace bezpečnostních rizik spojených s provozováním internetových krizových, asistenčních a poradenských linek a chatů. Na konkrétních příkladech z praxe přítomných provozovatelů linek bude ukázáno, jak co nejefektivněji postupovat v případě kybernetických incidentů. Akce bude též zaměřena na předání kontaktů a navázání širší spolupráce mezi jednotlivými subjekty.

 

Termín a místo konání:

Seminář se uskuteční v rámci odborné konference „KYBERPSYCHO“ – prevence, řešení a právní souvislosti elektronického násilí dne:

16. října 2013 od 14:30 do 16:00 hodin v prostorách Magistrátu hlavního města Praha, Mariánské náměstí 2, Praha 1, místnost č. 349 (3. patro).

Registrace účastníků proběhne od 8:30 do 9:00 hodin, pro účastníky, kteří dorazí pouze na odborný seminář možnost dodatečné registrace od 14:00 do 14:20 hodin.  

Semináře se můžete zúčastnit i v případě, že v současnosti žádnou internetovou linku neprovozujete, ale uvažujete v rámci vaší činnosti o jejím spuštění. V případě, že máte zájem zúčastnit se semináře, laskavě Vás žádáme o zodpovězení několika otázek našeho dotazníku online. Dotazník si také můžete stáhnout ve formátu PDF a vyplněný zaslat na e-mailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Vaše odpovědi budou využity ke zkvalitňování služeb Národního centra bezpečnějšího internetu zaměřených na neziskové organizace. Děkujeme.

 

Stáhněte si prezentaci o aktivitách Národního centra bezpečnějšího internetu, která byla vytvořena ku příležitosti kick-off meetingu organizace ENISA, která organizuje kampaň European Cyber Security Month na evropské úrovni.

 

 

V případě dotazů k odbornému semináři se obracejte na:
Šárku Soudkovou, Ph. D., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd