Podporující organizace SID 2014

Přinášíme přehled organizací, které se svými aktivitami připojují k iniciativě Dne bezpečnějšího internetu 2014. V seznamu nechybí společnosti, které poskytly ceny do soutěže, kterou Národní centrum bezpečnějšího internetu v rámci Dne bezpečnějšího internetu organizuje.

 

Společnost Microsoft podporuje Den bezpečnějšího internetu 2014 a věnuje hlavní cenu do soutěže – herní konzoli Microsoft XBox s pohybovým ovladačem Kinnect.
Společnost UPC ČR poskytla u příležitosti SID 2014 Národnímu centru bezpečnějšího internetu 7000 ks informačních brožur „Web We Want – Web podle nás“, které jsou určeny zejména teenagerům.
Společnost Eset podporuje Den bezpečnějšího internetu 2014 a věnuje cenu do soutěže – 15 licencí anivirového programu Eset NOD32 Antivirus“, které jsou určeny zejména teenagerům.
Společnost Sodat SW podporuje Den bezpečnějšího internetu a věnuje cenu do soutěže – jednu roční multilicenci svého softwaru Správce učebny včetně auditních modulů. Tento program je určen pro zabezpečení počítačů a zefektivnění výuky v IT učebnách škol.
Společnost Vodafone Czech Republic podporuje Den bezpečnějšího internetu a věnuje cenu do soutěže – mobilní telefon Samsung Galaxy Trend. Společnost Vodafone je dlouhodobě aktivní v oblasti bezpečného internetu a zvyšování povědomí o této problematice.
Nakladatelství Petr Prchal podporuje Den bezpečnějšího internetu 2014 a věnuje cenu do soutěže – knihu s názvem "Hustej INTERNET" v počtu 10 kusů.
Nakladatelství Computer Press informuje veřejnost o kampani SID 2014 prostřednictvím svého newsletteru a webových stránek. Dále věnuje cenu do soutěže, pořádáné v rámci Dne bezpečnějšího internetu, a to 10 kusů knih s názvem "Bezpečnost dětí na internetu".
ČT :D věnuje cenu do soutěže SID 2014 – exkurzi do prostor televize – a podpoří kampaň informacemi na webových stránkách ČT i ve vysílání.
Organizace CZ.NIC podporuje Den bezpečnějšího internetu a věnuje ceny do soutěže – 5 kusů knih "Buď pánem svého prostoru" a 5 kusů USB flash paměti s kapacitou 16 GB. CZ.NIC dále pořádá kurzy pro učitele ICT předmětů na školách.
Vydavatelství Wolters Kluwer bude prostřednictvím svého titulu Řízení školy informovat o průběhu Dne bezpečnějšího internetu odbornou veřejnost, a to jak ve formě tisku, tak i online na webových stránkách. Dále věnuje cenu do soutěže – roční předplatné časopisu Řízení školy.
Sdružení CESNET uspořádá v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2014 přednášky pro gymnázia.
Společnost Intel podpoří SID 2014 na webových stránkách i na svém Facebookovém profilu.
Horká linka informuje veřejnost o kampani Den bezpečnějšího internetu 2014 prostřednictvím webových stránek.
Linka bezpečí organizuje v rámci Dne bezpečnějšího internetu 2014 soutěž pro děti prostřednictvím škol a informuje veřejnost na svých webových stránkách.
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání podpoří Den bezpečnějšího internetu vydáním článku, který informuje o aktivitách letošního Dne bezpečnějšího internetu a knížce "Hustej INTERNET", jejíž vydání se ku příležitosti SID 2014 připravuje.
Projekt E-Bezpečí ve spolupráci se Seznam.cz, Google a Vodafone spouští mezinárodní výzkum zaměřený na rizika internetové komunikace. V rámci SID představí rovněž novou publikaci "Nebezpečí internetové komunikace 4", která shrnuje aktuální stav rizikových komunikačních jevů v populaci českých dětí. V rámci SID bude rovněž E-Bezpečí prezentovat novou vědeckovýzkumnou laboratoř zaměřenou na řešení rizikového chování u dětí a dospělé populace.
Mobilní operátor O2 podporuje Den bezpečnějšího internetu podporou akce v rámci své interní komunikace i PR. Dále věnuje jako cenu do soutěže mobilní telefon Samsung GALAXY Young. Bezpečné používání internetu je součástí dlouhodobé odpovědné strategie společnosti. O2 doporučuje ke shlédnutí Bezpečnostní tipy pro chytrý telefon I-III.
Abicko.cz – Informuje veřejnost o kampani SID 2014 a knížce „Hustej INTERNET“ prostřednictvím článku na webových stránkách i v tisku.
SKIP informuje knihovny z celé ČR o kampani SID 2014 a možnosti zapojit se do soutěže. Distribuuje pracovní sešity pro děti „Hrajte si a učte se: Být online“.
NICM informuje veřejnost o kampani SID 2014 prostřednictvím webových stránek a Infolistů.
Jednota školských informatiků informuje školy o SID 2014 prostřednictvím svého newsletteru a webových stránek. Připravuje informační seminář k zajímavým tématům z oblasti ICT.
Společnost Amenit a Antivirové centrum připravili školení "Bezpečnost dětí na Internetu". V rámci osvěty chystají přednášky zdarma pro děti a učitele na místních základních školách. Vybraní učitelé také mohou jejich kurz Bezpečnost dětí na Internetu a Rodičovská kontrola absolvovat zdarma v jejich učebně.
Kraj Vysočina – proběhne zde při příležitosti SID 2014 finálová část soutěže "S Vysočinou bezpečně na internetu" a slavnostní vyhlášení vítězů této soutěže. 11. února bude na webových stránkách Kraje Vysočina (www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost) zveřejněna tisková zpráva obsahující informace o Vyhlášení soutěže a o Dni bezpečnějšího internetu.
Seznam se bezpečně! – Projekt Seznam se bezpečně! uspořádá 11. února speciální školní divadelní představení #jsi_user, které vzniklo ve spolupráci se Studiem Ypsilon. Upozorňuje na závislost na internetu, moderních informačních technologiích i chování lidí na síti. Informace o SID 2014 budou také zveřejněny na stránkách Novinky.cz.
SPIR – Informuje veřejnost o SID 2014 na svých webových stránkách http://www.spir.cz
Společnost Kernun informuje veřejnost o SID 2014 na svých webových stránkách http://www.kernun.cz/info-centrum/podpora-a-partnerstvi/
Ke kampani SID 2014 přispěje Rádio Junior mj. odvysíláním rozhovoru s výkonným ředitelem NCBI, Jiřím Palyzou, dne 11.2.
Ke kampani SID 2014 přispěje knihkupectví Neoluxor informováním veřejnosti na stránkách svého časopisu „Neoluxor živě!“ a webových stránkách – v souvislosti s vydáním publikace Hustej INTERNET.
Klub mladých čtenářů nakladatelství Albatros informuje o Dni bezpečnějšího internetu na svých webových stránkách www.kmc.cz a na Facebooku, kde je zveřejněn také tematický kvíz.
Dům zahraniční spolupráce, www.dzs.cz, www.etwinning.cz, informuje o Dni bezpečnějšího internetu na svých webových stránkách.
EDUin, informuje o Dni bezpečnějšího internetu na svých webových stránkách www.eduin.cz.
Organizace Život90 informuje o Dni bezpečnějšího internetu na svých webových stránkách www.zivot90.cz.
Obchodní portál Aukro informuje o Dni bezpečnějšího internetu přímo, prostřednictvím svého firemního newsletteru.
O kampani SID 2014 informuje veřejnost také MV ČR, odbor prevence kriminality, prostřednictvím zpravodaje „Prevence do každé rodiny“ i na svém webovém portálu www.prevencekriminality.cz.
Policie ČR KŘP Královéhradeckého kraje podporuje Den bezpečnějšího internetu sérií přednášek, přibližující především rizika online prostředí a boje proti nim. Více informací o cyklu přednášek najdete zde.
ZŠ a ZUŠ Petřvald podpořila Den bezpečnějšího internetu 2014 organizací projektového dne s názvem "Kyberšikana aneb predátor na obzoru", v rámci kterého probehlo mnoho osvětových a vzdělávacích akcí jak pro žáky prvního, tak i druhého stupně. Více informací o realizovaných aktivitách najdete zde: http://www.zsazuspetrvald.cz/.

Translation

Registrace odběru novinek probíhá na našem mateřském webu NCBI.CZ

Videa

Kalendář

poslední měsíc leden 2016 příští měsíc
Po Út St Čt So Ne
week 53 1 2 3
week 1 4 5 6 7 8 9 10
week 2 11 12 13 14 15 16 17
week 3 18 19 20 21 22 23 24
week 4 25 26 27 28 29 30 31

Příští akce

Žádné události
DMC Firewall is a Joomla Security extension!