Základy práce s PC – online kurz pro začínající i pokročilé uživatele

Pokud máte zájem zlepšit si své znalosti v oblasti práce s počítačem, nabízíme Vám ke stažení online výukový nástroj Intel PC Basics. Výukový program umožňuje uživatelům zvýšit svou informační gramotnost a získat dovednosti 21. století jak v oblasti technologické tak mediální gramotnosti. Program uživateli PC vysvětluje prostřednictvím intuitivního menu a vizuálních ukázek jak zapnout počítač, uložit soubor, využít funkce pracovní plochy, poslat mail či pracovat s kancelářskými programy. Zároveň uživateli PC poskytuje základní rady jak se bezpečně pohybovat ve virtuálním světě a nenechat se nachytat riziky v sociálních sítích.

Jeho obsah nabízí základní přehled o práci s počítačem a je zvlášť určený pro nové a nezkušené uživatele PC. Provede Vás základními operacemi s počítačem od jeho spuštění a provádění jednoduchých operací i souvisejících nastavení, naučí Vás používat základní a nejrozšířenější  počítačové aplikace. Pokud si nejste při práci s počítačem jistí a máte obavy z využívání všech jeho možností, výukový nástroj Intel PC Basics Vám dá základy, které budete moci nadále rozvíjet.

Stáhněte si komprimovaný soubor (ZIP) viz aktivní odkaz na spodní straně stránky.

Zkopírujte soubor PCB_Win7.zip do svého počítače. Po zkopírování rozbalte archiv do nové složky.
(K rozbalení komprimované složky poklepejte pravým tlačítkem na soubor ZIP a vyberte položku "Winzip, rozbalit do složky..." a vyberte položku, která vytvoří složku na vaší ploše se stejným názvem, jaký má soubor ZIP.)

Pro první spuštění programu poklepejte na soubor s názvem Start.exe. Program otestuje, jaký procesor používá Váš počítač a spustí se pouze v případě, bude-li detekován procesor Intel.

Program INTEL® PC BASICS nebude fungovat, pokud nespustíte jako první tento soubor. Není potřeba spouštět soubor Start.exe vícekrát.

Pokud dokončíte proces inicializace programu Start.exe výukový program Intel® PC Basics se spustí automaticky. Pokud ukončíte činnost programu Intel® PC Basics, znovu jeho činnost obnovíte poklepáním na soubor control_movie.exe.

Intel PC Basics – instalační sada ke stažení:

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (pcb_win7_217.zip)pcb_win7_217.zip[Instalační sada výukového programu Intel PC Basics pro běžného uživatele]26721 kB
Přístup k této URL (http://www.saferinternet.cz/attachments/article/69/PCB_Win7_SME.zip)PCB_Win7_SME.zip[Instalační sada výukového programu Intel PC Basics pro podnikatele]37485 kB
Přístup k této URL (http://www.saferinternet.cz/attachments/article/69/PCB_Win7_Teach.zip)PCB_Win7_Teach.zip[Instalační sada výukového programu Intel PC Basics pro učitele]34297 kB
DMC Firewall is a Joomla Security extension!